Firmalar verilerini saklamak ya da erişim sağlamak için bir sunucuya ihtiyaç duyar. Firmalar bu sunucuyu ya satın alıp şirketinde kurulumunu sağlar veya bir şirketten kiralama yaparak bu hizmeti satın alır. Bu seçenekleri ise işlem kapasitesine göre belirler. Ürün bilgilerinizi, muhasebe bilgilerinizi, datalarınıza bu sunucuya bağlanarak görüntüleyebilir, ya da iletişim ağınızı kurarak paylaşımlarınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Bu veri depoları firmanızın ilerlemesi ve büyümesi yolunda ki en büyük destekçinizdir. Çünkü tüm geçmişiniz ve varlığınız bu depolarda muhafaza edilmektedir.

    Sunucu seçmek dikkat ve özen gösterilmesi gereken bir iştir. İhtiyaçlarınızı tam olarak karşıladığından ve performansından emin olmanız gerekmektedir. Çünkü sunucuların hepsi aynı ya da eşit değildir. Alan, çekirdek yada GPU destekli gibi bir çok seçeneği vardır. Güvenlik sistemleri, trafik kaldırma oranları ve hızları gibi çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Sunucu seçerken, yapacağınız işin iyi analiz edilmesi ve bu konuda derin bilgiye sahip olunması gerekmektedir. Bu konuda size her zaman destek verebiliriz ve bu şekilde yatırım giderlerinizi işletme giderlerine çevirerek işinizi güvenle büyütebilirsiniz.

    Türkiye’de bu konuda faaliyet gösteren birçok firma bulunmaktadır. Bu firmaların içinden kendinize partner belirlerken bazı konularda dikkatli olmanız gerekmektedir. Verileriniz sizin ve firmanızın geleceğidir. Bu sebeple özenle korunduğundan emin olmanız gerekmektedir. Sunucuların güvenlik alt yapısı dikkat edilmesi geren bir konudur. Diğer yandan sunucuların veri akış ve bağlantı hızlarını da iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Ayrıca, verilerinizi barındırdığınız firmanın da sizlere 7*24 destek vermesi gerekmektedir. Firmanızı seçerken bu konulara dikkat etmenizi öneririz. Samsun web tasarım ekibi olarak sizlere 7*24 destek vermeye hazırız. Memnuniyetiniz bizim geleceğimizdir. Sizlere bir telefon kadar yakınız. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.