İnternet üzerinden ürün ya da hizmetlerinizin veya tanıtımlarınızın yapılması için bir web sitesine sahip olmanız yeterli olmayacaktır. Bu konuda Sakıp Sabancı’nın bir sözünü hatırlatmak istiyorum. Arkadaş! Sen Dünya’nın en iyi malını üretmişsin, kimsenin haberi yok. İşte E ticaret yapmak ya da internette kendinizi tanıtmak istiyorsanız, öncelikle web sitenizi tanıtmak ile işe başlamanız gerekmektedir.

    Seo, arama motorlarında sitenizin ilk sayfalarda yer almasını sağlayacak olan çalışmalardan biridir ve dijital pazarlamanın en prestijli işidir. İç ve dış seo olarak ikiye ayrılır. Ortalama 250 kriterli bir çalışmadır. Eğer bu çalışmayı yapmıyorsanız, sitenizin ilk sayfada çıkması için Google a oldukça yüksek bir reklam parası ödemeniz gerekmektedir. Yani aslında seo da bir reklam çalışmasıdır. Fakat reklam çalışmalarının arasında en kalıcı olanıdır. Google yapay zeka kullanan bir arama motorudur. Derinlemesine analiz yapıldığında bu yapay zekanın bir karakteri olduğu sonucuna varabiliriz. Çünkü Google ın da sevdiği ve sevmediği şeyler olduğu anlaşılmaktadır. En sevdiği şey özgün olmak, en sevmediği şey ise kopyacı olmak. Özgün olmakla da bitmiyor tabi. Örneğin Google diyor ki; En az şu kadar kelime olacak, şöyle yazman gerekir, konunun içinde şu kelimeleri şu kadar geçirmelisin gibi. Eğer dediğini yaparsanız Google elinizden tutup ilgili arama sayfanın en başına kadar çıkarır sizi. Eğer kopya yazılım kopya içerik ile kurarsanız sitenizi, o zaman sadece adresinizi yazdıklarında çıkarsınız. Hatta sizin önünüze geçecek siteler bile olacaktır. O kadar site kurdurduk kimse aramıyor gibi sitem edecek olursanız, bu bilgiyi de hatırlarsınız.

    Anlatmış olduğumuz sebeplerden dolayı seo, dijital pazarlama ve e ticaret açısından çok ama çok önemli bir konudur. Bu konuda çalışmak istediğiniz firmayı da belilerken dikkatli davranmanızı da öneririz. Sebebi ise, Seo çalışmaları illegal bir şekilde yapılırsa ve Google bunu anlayacak olursa, Sitenizi banlayabilir ve bütün emeğiniz de çöpe gitmiş olur. Bu konuda sizlere profesyonel çözümler sunmaya hazırız ve bu konuda destek almak isterseniz, bir telefon kadar yakınız. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.